Dobrze dobrana koszula sprawia, że mężczyzna w garniturze wygląda jeszcze bardziej elegancko i z klasą. Choć w sklepach jest dostępnych wiele różnych, zaczynając od gładkich poprzez te w kratkę, sztuka odpowiedniego wyboru nie jest wcale trudna. trzeba jednak uważać, bo niektóre kolory i wzory w połączeniu nie wyglądają dość dobrze.

Jak więc wybrać idealną?

Zacznijmy od tego, że koszula do garnituru powinna być z długim rękawem. Musi także być dobrze dopasowana, żeby w żadnym miejscu nie wisiała luźno, ani też nie była zbyt opięta. Wybierając taką w jednolitym kolorze łatwiej unikniemy modowej wpadki. Pamiętajmy zawsze, że nasz strój powinien też odzwierciedlać nasz charakter. Można po spersonalizować zarówno wybierają mocny czy bardziej stonowany kolor, stawiając na wzory czy takie detale jak kolorowe przeszycia czy kształt guzików. Pewne zastawy kolorystyczne zawsze do siebie pasują i możemy zdecydować się na jeden z nich.

Z granatowym garniturem dobrze będą wyglądały koszule w kolorze bieli, jasnego różu, szarości czy błękitu. Dopierane zasadzie kontrastu między mocną i bardziej pastelową barwę to zawsze dobry wybór. Można także zdecydować się na jakiś delikatny wzór na koszuli. Jeśli natomiast mamy garnitur w prążki koniecznie postawmy na jednolitą koszulę. Ta w paski z pewnością nie będzie wyglądać dobrze. Beżowy kolor a także barwy takie jak w przypadku pierwszego przykładu dobrze będą współgrać z czernią marynarki. Biały garnitur wydaje się być nieco bardziej problematyczny, ale jeśli postawimy na pastelowe kolory to zawsze będziemy świetnie wyglądać. Nie należy zapominać także o jakości materiału, z którego koszula jest uszyta. Lepiej zapłacić parę złotych więcej, ale dostać za to lepszą jakość i większą wygodę noszenia.

Dobranie koszuli do garnituru nie jest wielkim problemem. Wystarczy zdać się na jakieś sprawdzone rozwiązania, a wtedy na pewno stworzymy dobra stylizację. Ale nie ograniczajmy się tylko do tego. Przymierzy parę różnych, pobawmy się kolorami i zworami i sami oceńmy co najlepiej do nas pasuje. A to jest podstawą każdego stroju.