Garnitur zakładamy na różne okazje ? niektórzy noszą go w pracy, inni wkładają podczas oficjalnych uroczystości lub na imprezy towarzyskie. Zakładanie tego samego garnituru w różnych okolicznościach nie musi wcale być złym pomysłem, pod warunkiem, że będzie on spełniał kilka niezwykle ważnych kryteriów.

Wygoda ? najważniejsze to dobrze czuć się w garniturze

Garnitur, który będziemy często zakładać, musi być wygodny ? nie krępować naszych ruchów, nie irytować podczas poruszania się i nie sprawiać niepotrzebnych problemów. Założenie go ma stworzyć atmosferę oficjalności, co jednak nie musi oznaczać, że powinniśmy męczyć się podczas wydarzenia na które się wybieramy. Aby to osiągnąć podczas wybierania garnituru powinniśmy nie tylko go przymierzyć, ale również przejść się w nim, spróbować usiąść i spędzić w nim trochę czasu tak, żeby przekonać się jak się w nim czujemy. Warto też zastanowić się nad zamówieniem garnituru szytego na miarę.

Wygląd ? elegancja, umiar i uniwersalność

Jeśli garnitur ma nadawać się na różne okazje, nie może być krzykliwy ani zbytnio ekstrawagancki. Najlepszy będzie standardowy krój i ciemny, stonowany kolor ? czerń lub stalowa szarość. Jeśli będziemy chcieli wybrać się w nim na mniej oficjalną uroczystość, wówczas możemy np. dobrać do niego krawat z weselszym deseniem, jeśli uroczystość ma mieć poważny charakter ? wówczas lepszy będzie krawat jednobarwny lub ozdobiony bardzo oszczędnie.

Dobierając garnitur pod kątem wyglądu powinniśmy też pamiętać o tym, że musi dobrze na nas leżeć. Jeśli będzie zbyt ciasny lub będzie na nas wisiał, o elegancji możemy zapomnieć.

Jakość ? nie warto oszczędzać na garniturze

Często zakładany garnitur niestety szybko się zużywa, dlatego też jeśli szukamy takiego, który ma się nadawać na różne okazje, powinniśmy postawić na dobry jakościowo materiał, który nie będzie niszczył się wskutek normalnej eksploatacji i który będzie w stanie znieść częste czyszczenie. Jakość naszego garnituru ma też znaczenie estetyczne ? materiał lepszy gatunkowo po prostu znacznie lepiej się prezentuje.