Zakup garnituru to spory problem dla większości mężczyzn. Nie chodzi tylko o wybór tkaniny czy koloru. Taki strój musi być perfekcyjnie dopasowany do sylwetki. Problem w tym, że rozmiarówki w sklepach z garniturami nie zawsze są w pełni proporcjonalne do każdego ciała. Znacie to uczucie, kiedy cały komplet dobrze leży, ale rękawy okazują się za krótkie albo pas za wąski? Tego problemu nie ma przy garniturach na miarę.

Jak sama nazwa wskazuje, marynarki oraz spodnie z ulubionej tkaniny oraz wzoru są stworzone specjalnie pod rozmiary danego mężczyzny. To gwarancja komfortu noszenia, ale również eleganckiego wyglądu.

Szycie garniturów wiąże się z ustaleniem dokładnych wymiarów poszczególnych części ciała. Miarę można jednak pobrać indywidualnie, bez wizyty w specjalistycznym sklepie z garniturami. Wystarczy, że będziesz mieć:

  • osobę towarzyszącą,
  • centymetr krawiecki.

Każdy milimetr się liczy

Podczas wizyty u profesjonalnego krawca warto przyjść w swojej ulubionej koszuli, spodniach i butach od garnituru. Kiedy wszelkich pomiarów musimy dokonać tylko z pomocą osoby towarzyszącej, należy jednak przyjąć inne zasady. W zaciszu własnego domu:

  • mierzenie powinno odbywać się w samej bieliźnie;
  • należy przyjąć wyprostowaną i naturalną sylwetkę;
  • warto dwukrotnie sprawdzić dany rozmiar;
  • nie wolno dodawać żadnych luzów.

Wymiary spodni

Podczas mierzenia warto zapewnić sobie kartkę papieru lub korzystać z gotowego formularza dostępnego na danej stronie. Do wykonania idealnych spodni, krawcowi będzie potrzebny wzrost, obwód uda i bioder w najszerszych miejscach, a także długość nogi mierzonej po wewnętrznej stronie od kroku.

Wymiary marynarki

pobieranie miary

Sporo uwagi należy poświęcić w trakcie pobierania miary na marynarkę. Najwięcej problemów może sprawić długość rękawa. Początek centymetra trzeba przyłożyć do miejsca, wszycia rękawa i poprowadzić , aż do samego końca rękawa .Ponadto niezbędny będzie obwód bicepsa, brzucha, klatki piersiowej oraz pasa. Miarę należy pobierać przy naturalnej sylwetce w najszerszych miejscach i bez napinania mięśni.Podanie przedstawionych wymiarów pozwoli również na uszycie kamizelki.

 

Garnitur idealny

Nawet najlepszy garnitur męski podczas noszenia może nie wyglądać elegancko. Oprócz tkaniny, koloru czy fasonu niezwykle ważny, jeśli nie najważniejszy, jest również rozmiar każdej części składowej stroju. Taki komfort zapewniają jedynie szyte garnitury, co do milimetra dopasowane pod daną sylwetkę.

Zapisz

Zapisz