Przy odpowiednim wyborze garnituru do nadchodzącej okazji prawie zawsze pojawia się pewien problem. Polega on na tym, że prawie nigdy nie wiemy jak wszystko odpowiednio dobrać tak żeby idealnie pasowało. Odpowiedni dobór garnituru do okazji jest nie lada wyzwaniem. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a to na pewno pozwoli uniknąć tak zwanych wpadek z ubiorem.

Czy czarny garnitur jest uniwersalny?

Bardzo dużo osób uważa, że kupując czarny garnitur mają wszystko z głowy i spokojnie będzie on pasował do każdej okazji, na którą trzeba przyjść w garniturze. Takie podejście jest pierwszym błędem jeżeli chodzi o dobór garnituru do okazji. Czarny kolor jest uznawany za wieczorowy i ubieramy go po godzinie 18. Jedynym wyjątkiem, w którym możemy pozwolić sobie na czarny garnitur w ciągu dnia jest pogrzeb. Dlaczego tak to wszystko wygląda? Czarny kolor w ciągu dnie nie ma już tego blasku co wieczorem, nie kojarzy się z balem tylko ze smutną uroczystością pogrzebową. Nie można także zakładać czarnego garnituru na spotkania biznesowe, tutaj jedynym wyjątkiem, któremu pasuje wybrać taki kolor będzie właściciel zakładu pogrzebowego. Czarny garnitur nie pasuje także na ślub, jedynym wyjątkiem jest mlecznobiała suknia wybranki. Czarny nie jest także kolorem sportowym, więc garnitur sportowy w tym kolorze nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli wybieramy się na pogrzeb idealny będzie klasyczny dwuczęściowy garnitur w czarnym kolorze.

Garnitur na spotkanie biznesowe

Wybierając garnitur na spotkanie biznesowe postaw na klasyczny krój i zachowaj umiar. Dwuczęściowy garnitur tutaj w zupełności wystarczy, warto zapamiętać, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Wybierając kolor warto sięgnąć po ciemny jeżeli chcemy wyglądać profesjonalnie lub po jasny jeżeli chcemy wzbudzić zaufanie. Nie warto wybierać koloru czarnego, który został dokładnie opisany wcześniej.

Garnitur odpowiedni do pracy

Tutaj najlepszym wyborem będzie klasyczny, taliowany garnitur. Jeżeli chodzi o kolor to najlepiej sprawdzają się granat, antracyt oraz szary. Najgorszymi kolorami, które nie są odpowiednie do pracy są klasyczny czarny, biały oraz beżowy. Nie zaszkodzi jeżeli nasz garnitur do pracy będzie posiadał jakieś delikatne wzory. Bardzo ważnym elementem przy wyborze będzie tkanina, która musi być przewiewna i nie gnieść się. Idealnym rozwiązaniem będzie elanowełna, która spełnia oba te warunki.

Garnitur idealny na randkę

Tutaj mamy dużo większą możliwość wyboru. Nasz garnitur nie może być jednak zbyt przesadny ani za bardzo oficjalny. Dobrym wyborem na randkę będzie sportowy garnitur, w którym na pewno spotkanie będzie bardzo udane. Możemy sobie pozwolić na spodnie z mankietami oraz jasną, lnianą bądź sztruksową marynarkę. Trzeba pamiętać aby nasz strój pozwolił czuć sie dobrze i komfortowo, wtedy będziemy o wiele spokojniejsi i pewni siebie.

Garnitur pasujący na ślub

To jest okazja przy, której możesz sobie pozwolić na pełny trzyczęściowy garnitur. Tutaj bardzo ważny jest kolor, który musi idealnie pasować do barwy sukni Twojej wybranki. Jeżeli suknia jest mlecznobiała lub kremowa to dobrym wyborem będzie garnitur ciemny i zimny natomiast jeżeli suknie jest koloru ecru idealnym rozwiązaniem będzie wybór granatowego garnituru. Materiał, z którego wykonany będzie garnitur powinien być naturalny. Na tą uroczystość warto pokusić się o garnitur pasowany bądź szyty na miarę. Musisz w swoim stroju przy uroczystości ślubnej czuć się swobodnie i komfortowo.

Garnitur uniwersalny

Garnitur granatowy jest najbardziej uniwersalnym wyborem. Można go nosić w dzień i w nocy. Traktowany jest bardzo profesjonalnie oraz stylowo. Jego zaletą jest to, że granat można łączyć praktycznie ze wszystkim i łatwo dobrać dodatki odpowiednie do nadchodzącej okazji. Przy kompletowaniu garderoby musisz na pierwszym miejscu zdecydować się na granatowy garnitur.

Zaprezentowane porady pomogą Ci dobrać odpowiedni garnitur do nadchodzącej okazji. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji i zawszę będzie wyglądać odpowiednio. Pamiętaj o tym, że w garniturze musisz czuć się ubrany, a nie przebrany.