Planujesz kupić garnitur? Musisz wiedzieć, że to zadanie tylko pozornie proste i trzeba się do niego we właściwy sposób przygotować. Jeśli nie chcesz popełnić wtopy, sprawdź niniejszy poradnik.

  1. Drożej nie zawsze znaczy lepiej

Garnitur pochodzący od drogiego krawca nie zawsze będzie spełniał nasze oczekiwania. Najdrożsi i najbardziej renomowani krawcy, którzy obsługują celebrytów, polityków czy topowych biznesmenów mogą potraktować mniej znaczących klientów po macoszemu. Zdarza się to stosunkowo rzadko, ale jednak się zdarza. Czasami lepiej będzie zamówić garnitur u krawca na dorobku, który nie tylko weźmie mniej pieniędzy, ale też naprawdę przyłoży się do pracy, licząc na to, że wieść o jakości jego usług rozniesie się wśród naszych znajomych.

  1. Rękawy i nogawki to newralgiczne punkty

Specyficzny kształt marynarki i poduszki znajdujące się w barkach sprawiają, że dobranie odpowiedniej długości rękawów może być trudne. Naturalnie doświadczony krawiec nie będzie miał z tym najmniejszego problemu, jednak podczas przymierzania garnituru powinniśmy zawsze wyciągnąć ręce przed siebie i sprawdzić jak daleko sięga rękaw. Nogawki natomiast muszą być na tyle długie, aby nie odsłaniać łydek (również w pozycji siedzącej) ale nie mogą też ciągnąć się po ziemi. Koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę podczas przymiarki.

  1. Krawiec polecany przez znajomych jest lepszy niż krawiec polecany przez internet

Informacje z Internetu nie zawsze są godne zaufania. Pochlebne wpisy na forach często są tworzone przez samych krawców (czy zatrudniane przez nich firmy), a niepochlebne ? przez ich konkurencję. Rekomendacja od znajomego, który dysponuje doskonałym, szytym na miarę garniturem będzie więcej warta niż wszystkie anonimowe rekomendacje na forach razem wzięte.

  1. Samopoczucie jest równie ważne jak wygląd

Garnitur musi nie tylko dobrze wyglądać, ale również zapewniać nam komfort. Podczas przymiarki powinniśmy więc nie tylko uważnie obejrzeć się w lustrze, ale również zwrócić uwagę, czy nic nie krępuje naszych ruchów, czy nic nas nie obciera itp.

  1. Nie warto kłócić się z doświadczonym krawcem

Krawiec, który zawodowo zajmuje się szyciem garniturów na miarę od wielu lat, przeważnie doskonale wie co zrobić, żeby klient był z usługi zadowolony. Jeśli widzimy, że faktycznie przykłada się do pracy i troszczy się o jakość garnituru, wówczas nie zawsze opłaca się na siłę forsować swojego zdania.