W sklepach możemy obecnie znaleźć tysiące modeli garniturów w każdym zakresie cenowym. Jednak te wszystkie garnitury maja jeden podstawowy mankament ? ich rozmiarówka jest bardzo ograniczona. Kupując więc gotowy model musimy liczy się z tym, że będziemy musieli pójść na mniejsze lub większe ustępstwa ? a to kolor nie będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy, a to rękawy będą odrobinę za długie… Ale nie zawsze musi tak być. Istnieje jedno proste rozwiązanie ? uszycie garnituru u krawca.

Dlaczego warto?

Po pierwsze, krawiec dopasuje ubranie idealnie do naszej sylwetki. Każdy z nas posiada bowiem inne proporcje i jeśli marzymy o garniturze, który będzie na nas leżał jak druga skóra, wymaga to indywidualnego podejścia, które tylko szycie u krawca może nam zapewnić.

Po drugie, krawiec pomoże nam dobrać krój, który pozwoli zatuszować ewentualne mankamenty naszej sylwetki, a jednocześnie podkreśli jej zalety. Dobrze uszyty garnitur może poprawić proporcje sylwetki, a nawet sprawić, że jego właściciel będzie wyglądał młodziej.

Po trzecie, to my decydujemy od początku do końca, jak nasz garnitur będzie wyglądał. Dobry krawiec daje nam do wybory próbki przeróżnych materiałów, a także dodatków. Sami wybieramy kolor i materiał na garnitur i podszewkę, a także sami dobieramy rodzaj i kolor guzików.

Po czwarte, garnitur szyty u krawca daje pewność niepowtarzalności oraz podkreślenia indywidualności. Zostanie on dopasowany do naszego sposobu bycia oraz stylu życia. Gotowy garnitur będzie jedyny w swoim rodzaju, stworzony specjalnie dla nas i nigdy nie zobaczymy takiego samego ubrania u nikogo innego.

Po piąte, szycie garnituru u krawca to inwestycja w jakość. Dobre pracownie krawieckie dysponują najwyższej jakości materiałami, pochodzącymi z renomowanych tkalni. Takie tkaniny dają gwarancje trwałości oraz tego, że garnitur będzie nam służył przez lata.

Dodatkowe korzyści

Szycie garnituru na miarę to bardzo specyficzne doświadczenie. Jego powstawanie trwa dość długo, co w dzisiejszym, ciągle pędzącym świecie, może wydawać się wadą. Należy na to jednak spojrzeć również z innej perspektywy. Długi proces jego powstawania daje nam mnóstwo czasu, aby dokładnie przemyśleć każdy detal i jeszcze w trakcie powstawania garnituru mamy możliwość, aby wprowadzić ewentualne zmiany czy poprawki.