Potrzebujemy kupić garnitur, ale nic ze sklepowych wieszaków nam się nie podoba? Przymierzyliśmy już kilkadziesiąt różnych ale to dalej nie to czego szukamy? Nic prostszego – uszyjmy do u krawca. Poniżej przedstawiamy 6 krótkich powodów, które świadczą o tym, że szyty garnitur jest o wiele lepszy od tego ze sklepu.

1. Dobry garnitur powinien być jak druga skóra – idealnie dopasowany. Ponieważ każdy ma nieco inną budowę, nie ma możliwości żeby w sklepach znalazło się tyle różnych modeli. Zamówiony u krawca z pewnością będzie idealnie pasował.

2. Szyty na miarę garnitur jest unikatowy. Wiele różnych fasonów, materiałów i kolorów daje możliwość wyboru tego, co nam najbardziej odpowiada. Możemy także zadecydować o takich detalach jak kolory przeszycia czy rodzaj guzików. Dzięki temu, takie strój będzie tylko nasz. Z pewnością nie zdarzy się tak, że bawiąc się na weselu jeszcze przynajmniej trzech innych mężczyzn będzie ubranych tak samo.

3. Podczas pobierania miary otrzymamy wiele profesjonalnych rad. Najpierw przymierzymy kilka rodzajów, żeby sprawdzić się co będzie najlepsze dla naszego typu sylwetki, a dopiero potem przejdziemy to wyboru kolorów i tkanin. W tej dziedzinie możemy zdać się na krawca, kto lepiej niż on wie co jest najbardziej klasyczne czy modne.

4. To inwestycja na przyszłość. Wykonany z dobrego materiału posłuży nam o wiele dłużej niż ten ze sklepu. Wybierzmy się taki kolor, który jest bezpieczny i nigdy nie wyjdzie z mody, jak na przykład granatowy, czarny, grafitowy.

5. Pozwoli na się poczuć pewniej. Nie tylko kobiety lubią dobrze wyglądać. Dobrze leżący garnitur doda nam pewności siebie i przyciągnie nie jedno spojrzenie.

6. To dobra baza stroju na wiele okazji. W bardzo szybki sposób dobierając koszulę czy krawat możemy zmienić nasz klasyczny garnitur w bardziej odważną kreację Biała koszula jest zawsze dobra na wyjście, ale nie bójmy się też zaszaleć z kolorami. Możemy także łączyć samą marynarkę z jeansami czy modnymi spodniami typu chinos.

Wszystkie te argumenty oraz wiele innych sprawiają, że zdecydowanie warto mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur szyty na zamówienie. Nie na sensu kupować gotowy, który będzie wymagał wielu przeróbek, a w efekcie końcowym i tak nas nie zadowoli.