Dla młodego mężczyzny studniówka to zwykle okazja do zakupu pierwszego w życiu ?poważnego? garnituru. Najczęściej ten sam garnitur będzie później używany w czasie matury i podczas sesji egzaminacyjnych na studiach. Studniówka jest bodajże najważniejszą licealną uroczystością i nie tylko damska część uczestników chce na niej świetnie wyglądać. Ponadto niezależnie od miejsca gdzie się odbywa, bal przedmaturalny nadal jest uroczystością o wysokim stopniu formalności.

Jak więc wybrać studniówkowy garnitur, aby wyglądać i czuć się w nim doskonale?

Kolor

Po pierwsze trzeba się zastanowić jaki kolor garnituru wybrać. Pewnie większość mężczyzn automatycznie wybierze czarny. Wbrew pozorom nie jest to jednak kolor uniwersalny. Najlepiej sprawi się garnitur w kolorze granatowym. Jest to kolor klasyczny, ponadczasowy i każdy wygląda w nim dobrze. Jego alternatywą może być grafit, ale nie jest on jednak tak elegancki i dystyngowany jak granat. Wykluczone są natomiast wszystkie pozostałe kolory, a także jakiekolwiek wzory.

Materiał

Garnitur powinien zrobiony być z tkaniny, która będzie trwała, nie będzie się gnieść i deformować i nie może mieć połysku. Najlepiej sprawdzi się dobrej jakości wełna, która jest lekka, dobrze się układa i zapewnia wysoki komfort noszenia. Niższą cenowo opcją jest wełna z niewielką domieszką włókien syntetycznych, takich jak poliester czy elastan. Wełnę należy wybrać odpowiedniej grubości, aby garnitur mógł służyć jako ubiór całoroczny.

Fason

Garnitur musi dobrze leżeć, ale jednocześnie nie krępować ruchów. Najlepiej więc wybrać jednorzędową, taliowaną marynarkę o wąskich ramionach i naturalnej linii ramion. Rękaw marynarki powinien kończyć się na kostce, w miejscu gdzie zaczyna się nadgarstek. Spodnie również powinny być dość wąskie i lekko załamywać się na bucie. Najlepiej, aby marynarka miała dwa guziki. Spodnie i marynarka powinny być oczywiście z tego samego materiału.

Wybierając garnitur na studniówkę należy przede wszystkim pamiętać, aby był on elegancki i uniwersalny, ale jednocześnie komfortowy i lekki, aby zapewnić nam dobra zabawę przez cała noc.