Założenie marynarki do jeansów nikogo już nie dziwi. Połączenie to idealnie nadaje się na wiele okazji ? może niekoniecznie na ślub czy pogrzeb, jednak już na spotkanie biznesowe, randkę lub do pracy jak najbardziej.

Doskonały strój na spotkanie biznesowe

Jeśli na spotkanie biznesowe przychodzimy w jeansach i marynarce, dajemy naszemu partnerowi do zrozumienia, że traktujemy go poważnie, a jednocześnie stosunki między nami są na tyle swobodne, aby nie było konieczności zakładania pełnego garnituru. Możemy w ten sposób osiągnąć atmosferę wzajemnego zaufania, życzliwości i szacunku, przy zachowaniu wizerunku osoby kompetentnej. W takich okolicznościach zazwyczaj znacznie łatwiej dopiąć transakcję lub ustalić szczegóły danego działania niż podczas sztywnych spotkań w pełnych garniturach.

Luz i elegancja ? jeansy z marynarką na randce

Założenie pełnego garnituru na spotkanie z kobietą może okazać się kiepskim pomysłem ? wprowadzamy w ten sposób dystans, który na samym początku relacji może znacznie utrudnić jej rozwój. Założenie jeansów i marynarki wysyła komunikat, że szanujemy kobietę z którą się umówiliśmy, pozwala zachować elegancję, a zarazem uniknąć atmosfery oficjalności. Marynarka poszerza barki, dzięki czemu mężczyzna który ją założy wydaje się po prostu bardziej męski. Jeansy natomiast mówią o tym, że mamy do czynienia z kimś sympatycznym, z kim można dobrze się bawić i nie trzeba się zbytnio pilnować aby nie przekraczać konwenansów.

Jeansy i marynarka w pracy ? swoboda i kompetencja

Firmy, które każą swoim pracownikom zawsze ubierać się w pełny garnitur, są często postrzegane jako przesadnie zdystansowane do klienta, co może wzbudzić jego nieufność. Z drugiej strony ? trudno sobie wyobrazić np. analityka finansowego, który z klientem będzie rozmawiał w krótkich spodenkach lub dresie ? w ten sposób klient może poczuć się zlekceważony. Połączenie jeansów i marynarki stanowi tu idealny kompromis, dzięki któremu klient otrzymuje komunikat, że ma do czynienia ze specjalistą o odpowiednich kompetencjach, który jest zarazem osobą całkowicie naturalną.