1.Wygoda

O tym, że garnitur szyty na miarę jest wygodniejszy niż kupiony w sklepie, nikogo nie trzeba przekonywać. Dobrze dopasowana szerokość marynarki, długość nogawek i rękawów oraz pozostałe wymiary sprawiają, że w takim garniturze możemy poczuć się niemal równie swobodnie jak w ubraniu sportowym.

2.Elegancja

Im lepiej dobrane wymiary tym bardziej elegancko będziemy się prezentować. Ludzie są różni, dlatego też zakup garnituru w sklepie może owocować tym, że będzie na nas wisiał, lub odwrotnie ? że wyeksponuje naszą tuszę lub inne niedoskonałości. W garniturze szytym na miarę będziemy natomiast zawsze wyglądać elegancko.

3.Uniwersalność

To, że garnitur szyty na miarę jest droższy od kupionego w sklepie może nam zrekompensować jego uniwersalność ? o ile zostanie wykonany z dobrej jakości materiału o ciemnym, stonowanym kolorze, będziemy mogli założyć go na każdą okazję, niezależnie od tego, czy chodzi o pogrzeb, spotkanie biznesowe, randkę czy firmową imprezę integracyjną.

4.Wyjątkowość

Garnitur szyty na miarę jest strojem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju, dzięki któremu sami również poczujemy się wyjątkowo. Jeśli zamówimy taki garnitur możemy mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał takiego samego.

5.Prestiż

Posiadanie garnituru szytego na miarę to również kwestia prestiżu, komunikat dotyczący statusu społecznego lub zawodowego. Takie garnitury noszą zazwyczaj celebryci, politycy, topowi biznesmeni czy prezenterzy telewizyjni, a więc ludzie o dużym znaczeniu. Jeśli chcemy być postrzegani jako ważni ? garnitur szyty na miarę będzie stanowił dobry początek.

6.Pewność siebie

Jeśli mamy na sobie garnitur, w którym dobrze i elegancko się prezentujemy, który podkreśla nasze atuty a do tego dodaje nam prestiżu ? nasza pewność siebie wyraźnie wzrasta.

7.Męskość

Szyty na miarę garnitur jest w stanie sprawić, że będziemy wyglądali bardziej męsko. Właśnie to ma na celu umieszczenie poduszek w barkach. Z drugiej strony ? jeśli wymiary nie zostaną dopasowane, poduszki w barkach będą wyglądały co najwyżej śmiesznie. Zamówienie garnituru szytego na miarę gwarantuje, że będzie on doskonale spełniał swoje zadanie.